Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру зробила чергові кроки на шляху інтеграції нових наборів геопросторових даних. Шляхом співпраці з Державним агентством автомобільних доріг України та Державною службою статистики України, відбуватиметься процес об’єднання статистичних та геопросторових даних. Окрім цього, планується інтегрувати географічну інформацію про автомобільні дороги та транспортні потоки, доступ до якої також буде відкритим для загалу.

 

Найрозвиненіші країни Світу вже давно оцінили переваги поєднання геопросторової та статистичної інформації, тому оновлюють та вдосконалюють такий процес на постійній основі. Зі свого боку Україна, на чолі з Держгеокадастром, тільки започатковує подібну практику.

 

Зауважте, зазначені набори даних дозволять швидко та ефективно приймати управлінські рішення щодо розвитку як населених пунктів неміського типу, так і держави загалом. Зокрема, така інтеграція надасть змогу залучити нові проєкти міжнародної технічної допомоги, відповідно, нові надходження до бюджету нашої країни. До того ж, це значно підвищить рейтинг України у сфері ефективного використання інформації.

 

Усі документи укладено на виконання доручення Прем’єр-міністра України за результатами наради щодо функціонування державних кадастрів, що відбулася 26 вересня 2019 року.