З 1 травня вся документація із землеустрою погоджується територіальними органами Держгеокадастру за принципом екстериторіальності:

«Ми свідомо усуваємо зв’язок, навіть територіальний, між замовником послуги та чиновником, щоб у останніх не було спокуси “більш лояльно” ставитися до окремих проектів, або “завертати” проекти під надуманими причинами, вимагаючи винагороду», – пояснив Голова Держгеокадастру Денис Башлик.

Також він додав, що впродовж чотирьох років, які функціонує екстериторіальний принцип погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, він зарекомендував себе як потужний антикорупційний запобіжник. Тож його розширення на інші види землевпорядної документації було логічним.

Докладніше: https://bit.ly/2Z26SmF

 

До Держгеокадастру надійшла перша технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальної власності, яка розглядатиметься за екстериторіальним принципом:

У такий спосіб, розпочинається нова сторінка функціонування розширеного на всі види землевпорядної документації екстериторіального принципу, який вже встиг зарекомендувати себе як потужний механізм боротьби з корупційними ризиками.

Докладніше: https://bit.ly/3btVrqj

 

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про національну інфраструктуру геопросторових даних»:

«Впровадження земельного ринку вимагає прозорості. В Україні один з найсучасніших геокадастрів. І так і має бути в країни, яка називає себе житницею Європи. Прозорість і відкритість – це шлях до подолання корупції та захисту селян і фермерів від рейдерства та махінацій», – наголосив Глава держави.

Докладніше: https://bit.ly/2yZ3RZN

 

Держгеокадастр доповнив Публічну кадастрову карту новими інформаційними шарами «Об’єкти Укренерго» та «Об’єкти Обленерго»:

Оновлена інформація може використовуватись під час розробки та погодження документації із землеустрою у частині визначення обмежень у використані земельної ділянки. Окрім цього, надалі планується доповнити інформаційний шар «Енергетика» даними про можливість підключення користувачів до відповідних електричних мереж.

Докладніше: https://bit.ly/3cycbhw

 

Практичні поради для власників паїв від Голови Держгеокадастру Дениса Башлика:

«Попри те, що навколо закону не припиняються суперечки, переважно популістського спрямування, ми зосереджуємося на тому, що вже через рік право громадян вільно розпоряджатися своєю власністю буде розблоковано», — наголосив Голова.

Докладніше: https://bit.ly/2Atw7Ef

Держгеокадастр узгодив комплексну програму дій у сфері управління земельними відносинами та геопросторових даних зі Світовим банком:

Програма передбачає покроковий план дій, спрямованих на досягнення цілей, окреслених в стратегії Кадастр 2.0: цілковитої прозорості, дерегуляції, підвищення якості конкуренції в земельному секторі та широкого доступу до інформації.

Докладніше: https://bit.ly/2y26p8V

Голова Держгеокадастру про неіснуючу державну землю та дилему хабарників:

Що буде з органом, який славився найбільшими хабарями і земельними “схемами”, чи буде він ліквідований, де зникає державна земля і як українцям вирішувати свої питання без контактів з чиновниками.

Докладніше: https://bit.ly/2Wx0UZt