Головне  управління Держгеокадастру у Волинській області, за сприяння Ковельської місцевої прокуратури, у березні 2020 року здійснили перевірку дотримання вимог земельного законодавства щодо використання земельної ділянки державної форми власності земель водного фонду. Наділ розташований за межами населених пунктів Піщанської сільської ради Шацького району Волинської області.

В ході перевірки фахівці управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Волинській області виявили факти самовільного зайняття земельної ділянки (кадастровий номер 0725783900:05:007:0030) та водних об’єктів на них площею 198.08 га (цільове призначення – для ведення рибного господарства). Ці протизаконні дії вчинені посадовими особами ТзОВ “Шацьк-риба”.

Результатом співпраці земельників та прокуратури  2 квітня розглянули справу  за фактами порушення вимог статей 125, 126 Земельного кодексу України та віднайшли ознаки злочину, відповідальність за який передбачено ч.1 ст.197-1 ККУ.  Розмір шкоди заподіяної внаслідок самовільного зайняття вказаної земельної ділянки становить 478,8 тис.грн. На разі  матеріали справи спрямовано до Любомльського відділу Ковельської місцевої прокуратури для подальших дій відповідно до  чинного законодавства.