В офіційному виданні “Голос України” опубліковано Закон № 1444-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони”.

Згідно із законом, земельні ділянки державної і комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис) продаватимуться винятково через електронні аукціони. Торги проходитимуть в режимі реального часу. Подача заявок на участь, здійснення ставок, публікація всіх документів проходитиме у відкритій електронній системі. Інформація про учасників до завершення аукціону буде конфіденційною.

Е-аукціони повинні проводитися не раніше 30 днів і не пізніше 45 днів від дня оприлюднення оголошення.

Земельний аукціон відбуватиметься у три раунди: один раунд – одне підвищення ставки. Мінімальний крок повинен бути не менше 1% від стартової ціни лота.

За результатами проведення аукціону укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну.

Додатково повідомляємо, що у розділі «Обговорення проектів НПА» на оновленому сайті Держгеокадастру можна ознайомитись з проектами Законів України, постанов Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів, інших розпорядчих документів, розроблених Держгеокадастром або за участю фахівців відомства.

До кожного документу, що знаходиться на стадії обговорення, можна висловити свої пропозиції та зауваження, які будуть спрямовані розробникам нормативного акта.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, приймаються у місячний термін.

Із проектами постанов Кабінету міністрів України, зокрема з Проектом постанови КМУ «Деякі питання підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)», можна онайомитись перейшовши за посиланням https://land.gov.ua/category/hromadskosti/obhovorennia-proektiv-npa/.