Кабінетом Міністрів України затверджено постанову Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року 105 « Про проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

У 2018 році за рішенням і в порядку, затвердженому Урядом, проводитиметься загальнонаціональна (всеукраїнська) нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення — оцінка земель сільськогосподарського призначення, яка проводиться одночасно на всій території країни.

Оцінку проводить уповноважений Держгеокадастром на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою «Проведення земельної реформи», суб’єкт господарювання, якому надаються бюджетні кошти на безповоротній основі в межах відповідних бюджетних асигнувань та який є суб’єктом оціночної діяльності відповідно до статті 6 та з урахуванням вимог частини третьої статті 18 Закону України «Про оцінку земель» (далі – виконавець).

Об’єктом оцінки є землі сільськогосподарського призначення незалежно від форми власності в межах території природно-сільськогосподарських районів (у тому числі гірських природно-сільськогосподарських районів) Автономної Республіки Крим, областей, крім земель сільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, оцінка яких проводиться відповідно до Методики нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 р. N 213 (ЗП України, 1995 р., N 6, ст. 151; Офіційний вісник України, 2004 р., N 27, ст. 1782; 2016 р., N 93, ст. 3040).

Проведуть загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення за рахунок коштів Держбюджету України.

У разі якщо технічна документація із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення не затверджена центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері земельних відносин, протягом трьох місяців, вона вважатиметься затвердженою.

Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у місячний строк із дня її надходження розглядатиметься відповідною сільською, селищною, міською радою, яка приймає рішення про її затвердження або відмову в затвердженні.

У разі якщо в місячний строк із дня надходження технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок відповідна сільська, селищна, міська рада не прийняла рішення про затвердження або відмову в затвердженні технічної документації, технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок вважатиметься затвердженою.

Витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок застосовується в строки, установлені відповідно до п. 271.2 ПКУ, з урахуванням указаних вище вимог щодо затвердження нормативної грошової оцінки земельної ділянки без прийняття рішення відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування.

Ці норми закріплені в п. 11 «Прикінцевих положень» Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 р. № 2246-VIII.