У Волинській області відбувся земельний форум. З аграріями краю зустрілися  заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, уповноважений Президента України із земельних питань Роман Лещенко, Народний депутат України Ірина Констанкевич,  член ради Асоціації “Земельна Спілка України” Сергій Біленко, голова Волинської облради Ірина Вахович, заступник голови облдержадміністрації Валентин Цьось та директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрій Горбенко.

Участь у роботі форуму взяли перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру в області Анатолій Поляков, начальник відділу ринку й оцінки земель Майя Симоненко, спеціалісти Головного управління.

Головною темою форуму була земельна реформа і впровадження ринку земель сільськогосподарського  призначення в Україні.

Зокрема, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький наголосив, що аграрний сектор важливий і перспективний для економіки нашої держави. Посадовець роз’яснив основні важливі аспекти земельної реформи. Так, за словами Тараса Висоцького, реформа – це не лише ринок землі, а й чимало інших не менш дієвих та необхідних для аграріїв механізмів захисту і підтримки від держави. А саме: доступне кредитування, державні програми, убезпечення права власності, нові системи моніторингу та антимонопольний контроль, якісне наповнення державного земельного кадастру та передача права розпорядження землями органам місцевого самоврядування.

На підтримку земельної реформи, яку ініціював Президент України Володимир Зеленський висловився і уповноважений Президента України із земельних питань Роман Лещенко. Він наголосив, що нині ринок землі – у тіні. А земельна реформа виведе цю сферу у законну і прозору площину.

Роман Лещенко підкреслив, що для тих, хто нині офіційно орендує земельні ділянки і веде на них господарську діяльність, діятиме так званий інститут переважного права. Тобто саме орендар матиме пріоритетне право на викуп.

Член ради Асоціація “Земельна Спілка України” Сергій Біленко розповів про законодавчі ініціативи щодо боротьби з рейдерством, зокрема і у земельній сфері.

Долучилися до обговорення і волинські аграрії – і великотоварні виробники і середні і дрібні фермери. Вони ставили чимало запитань та виловлювали власне бачення щодо земельної реформи.