Грошові активи: чому варто декларувати?
Грошові активи декларуються у випадку, якщо сукупна кількість активів (грошей) у Вас або членів вашої сім’ї станом на 31.12.2020 року перевищує 105 100 грн.
Наприклад, якщо у Вас готівкою 50 тис. гривень, ще 50 тис. гривень станом на 31.12 залишилось на зарплатній картці в банку, ще 6 тис. гривень залишилося станом на 31.12 на депозитному рахунку. Тоді сукупна вартість усіх грошових активів у Вас складає 106 тис. гривень і підлягає обов’язковому декларуванню окремими пунктами в розділі 12 “Грошові активи”.
Отже, в цьому розділі зазначаються усі кошти, які у Вас є:
готівкою (зберігаєте “під подушкою”) незалежно від валюти;
залишки коштів станом на 31.12 на всіх ваших та членів сім’ї рахунках від 1 гривні. Тобто, якщо, наприклад в ПриватБанку у вас відкрито 3 рахунки й станом на 31.12 була така сума коштів: на одному 50 тис. гривень, на іншому 2 тис. гривень, і на третьому 3 гривні, то зазначити залишок грошових активів можна одним пунктом:
Вид активу: “Кошти розміщені на банківських рахунках”, Установа, в якій відкриті такі рахунки: АТ КБ ‘ПриватБанк’, Розмір: 52003 гривні.
кошти, які ви позичили;
банківські метали (наприклад, золоті сертифіковані злитки). Золото, яке ви, чи члени Вашої сім’ї носите для прикрас зазначати не потрібно.
інші активи.
Дуже рекомендую, якщо Ви не декларували попередньо грошових активів, але назбирали близько 105 тис. грн — то вже варто заповнювати розділ 12 Грошові активи. Якщо ви не зазначите готівкові кошти, а у 2021 році захочете, наприклад, купити автомобіль за 200 тис. гривень — то у правоохоронних органів можуть виникнути сумніви у походженні ваших коштів. Тому не приховуйте наявність готівкових коштів