У контексті процесів децентралізації, які нині тривають в Україні, укрупненням громад шляхом їх об’єднання, інвентаризація землі стала одним з ключових факторів розвитку кожної громади зокрема. Адже насамперед інвентаризація допомагає створити повноцінну базу даних про всі земельні ділянки в межах населеного пункту, поза ним. Завдяки цьому підвищується інвестиційна привабливість, спрощується пошук потенційних земельних ділянок для інвестора та містобудівних потреб.
Так, на Волині, триває інвентаризація земель в межах населених пунктів та за ними.
Безпосередньо в межах населених пунктів ці процеси виконані на площі 240,3 тис. га, що становить 77% від потреби. Землі сільськогосподарського призначення державної власності про інвентаризовано на площі 98,2 тис. га (78,2%).
Щодо земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, то на разі проінвентаризовано 493,68 тис. га (87,9%).
Довідково:
Згідно земельного законодавства України, інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування земельних ділянок, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням,встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру та ін.