12 серпня представники Держгеокадастру та підвідомчих підприємств взяли участь у засіданні робочої групи з питання створення Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД).

Під час засідання в якому також взяли участь представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства оборони України, Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства енергетики України, обговорили проект постанови “Про порядок функціонування НІГД”, який був розроблений за дорученням Прем’єр-міністра України.

Оскільки Закон України “Про національну інфраструктуру геопросторових даних” набирає чинності вже 1 січня 2021 року, одним із ключових питань було визначення інформації, надання якої має бути забезпечене всіма утримувачами базових геопросторових даних, а також іншими зацікавленими сторонами.

Уже найближчим часом проект постанови “Про порядок функціонування НІГД” буде поданий на розгляд Кабінету Міністрів України. Цим документом визначатимуться державні органи, які будуть відповідальними за створення та оновлення базових даних та метаданих у системі НІГД.

 

«Прийняття цього Закону вносить значні корективи до Плану діяльності, який раніше був прийнятий на засіданнях цієї групи. Попри те, що це дуже позитивна для нас новина, попереду ще багато роботи. Реалізація цього проекту є дуже важливим кроком для нашої країни, оскільки Національна система геопросторових даних — це ресурс на якому в одному місці буде зібрано величезний обсяг інформації: від кадастрових даних та об’єктів нерухомого майна, до покладів корисних копалин та інфраструктурних об’єктів «Укрзалізниці» та «Укравтодору», — зазначив Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.

Також під час засідання було прийнято рішення залучити до реалізації цієї ініціативи представників органів місцевого самоврядування. Місцеві ради є зацікавленими в обміні геопросторовою інформацією, що забезпечить створення геопросторових даних їх територій і спростить місцевим радам процес управління земельними ресурсами та не тільки.