До кінця 2019 року Держгеокадастр планує завершити інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності в Україні. Їх загальна площа – трохи більше мільйона гектарів. Це завдання поставив Уряд в ході підготовки до впровадження ринку землі в Україні.
У Волинській області таких земель близько десяти тисяч гектарів. Вони знаходяться у постійному користуванні державних підприємств. Аби активізувати роботу з інвентаризації в регіоні, заступник голови обласної державної адміністрації Валентин Цьось провів робочу нараду, повідомляє сайт Волинської облдержадміністрації.
В обговоренні взяли участь директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко, директор департаменту економіки та європейської інтеграції Ігор Чуліпа, перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру в області Анатолій Поляков, представники державних підприємств, які є користувачами с/г земель.
В ході наради повідомили, що основними етапами процесу інвентаризації земель є топографо-геодезичні роботи, державна реєстрація земельних ділянок у ДЗК та затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель.
Так, за словами першого заступника начальника ГУ Держгеокадастру в області Анатолія Полякова, кожне державне підприємство має документ, який засвідчує право на ту чи іншу земельну ділянку. Найчастіше – це акт першого державного зразка. І зараз необхідно виготовити технічну документацію зі встановлення меж земельної ділянки та внести відомості до системи державного кадастру.
— Ціна за виготовлення такої документації є договірною. До кінця року цю роботу необхідно завершити. В кінцевому результаті ви отримаєте витяг з державного земельного кадастру з присвоєним кадастровим номером, – зазначив Анатолій Поляков.
В ході наради представники державних підприємств звірили дані з державного кадастру з фактичними даними про користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення. Чимало вже мають кадастрові номери. Решта – працюватимуть над цим до кінця року.
Заступник голови обласної державної адміністрації Валентин Цьось резюмував, що нині державні підприємства мають унікальну можливість доробити всю документацію швидко та за сприяння Уряду. Окрім того, він зауважив, що в головній адмінбудівлі краю щотижня відбуватимуться наради, на яких обговорюватимуться питання інвентаризації земель.