Головне управління Держгеокадастру  у Волинській області додатково передасть територіальним громадам краю у власність ще 9,5 тис га  земель.

Відповідно до наказів начальника Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Володимира Боярчука частину цих площ вже передано  у  власність  Павлівської, Торчинської, Сошичненської, Локачинської, Олицької, Колодяжненської, Ківерцівської, Берестечківської, Городищенської, Мар’янівської, Горохівської, Затурцівської, Цуманської та Луцької територіальних громад.

Ці додаткові ресурси будуть використані для забезпечення земельними ділянками учасників АТО/ООС та членів родин загиблих воїнів.

Отримати додаткові ресурси можуть молоді сім’ї, багатодітні родини та всі члени територіальних громад, які потребують землі для обробітку та життя.

Такий значний резерв земельних наділів вдалося віднайти завдяки розірванню договорів на виконання робіт з організації та проведення аукціонів з недобросовісними виконавцями ТОВ “Волинський аукціонний інститут”, ПП “Фірма  “Сомгіз” та ДП “Волинський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”. Погано організована робота цих підприємств та фірм щодо проведення аукціонів призвела до “зависання” земельних наділів та недоотримання  місцевими бюджетами коштів від передачі  ділянок в оренду.

Нагадаємо, що передача земель здійснювалася на виконання Указу Президента України від 15 жовтня 2020 р. № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» у межах реалізації земельної реформи Президента України Володимира Зеленського в частині земельної децентралізації.