10 листопада 2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 03.11.2021 № 1147 “Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок”.

Зазначена постанова не виключає можливості внесення до Державного земельного кадастру відомостей про нормативну грошову оцінку земель (земельних ділянок) на підставі технічної документації із нормативної грошової оцінки земель (земельних ділянок), що складена розробниками до 10 листопада 2021 року.

Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про нормативну грошову оцінку земель (земельних ділянок), що складена розробниками 10 листопада 2021 року і пізніше, запроваджується лише з 1 січня 2022 року.

Таким чином, технічні документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, розроблені за порядком нормативної грошової оцінки земель населених пунктів від 25.11.2016 № 489, підлягають затвердженню органами місцевого самоврядування.

Затверджена до набрання чинності новою Методикою технічна документація з нормативної грошової оцінки земель, технічна документація із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення є чинною до початку застосування рішення відповідного органу місцевого самоврядування про затвердження нової технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.