Національне агентство із протидії корупції має повноцінно запрацювати до кінця 2015 року.

ПроцепіслязустрічіізєвропейськимиекспертамизпитаньборотьбиізкорупцієюначоліздиректоромСвітовогобанкуусправахУкраїни,БілорусііМолдовиЧімяоФаномзаявивМіністрюстиціїПавлоПетренко.

За його словами, до цього часу буде проведено конкурсний відбір членів агентства, а також розроблено систему електронного декларування доходів чиновників.

«Наша спільна задача – і я переконаний, що ми з нею впораємось до кінця року – забезпечити функціонування цього органу, аби із наступного року всі державні службовці всіх рівнів подавали декларацію в електронному вигляді. Повинен бути моніторинг стилю їхнього життя, аби чиновники, нечисті на руку, були звільнені і притягнуті до відповідальності», – відзначив міністр.

Він також додав, що система електронного моніторингу декларацій стане серйозною превенцією, тому що чиновник буде думати, що він вписує до декларації.

«Якщо чиновник вноситиме неправдиві дані, то, окрім звільнення, він також буде притягуватися до відповідальності», – додав голова Мін’юсту.

Він також відзначив, що уже найближчим часом буде створено відповідну цільову робочу групу щодо підготовки роботи Агентства. До неї, зокрема, мають увійти представники Кабінету міністрів та інших органів влади. Саме на створенні такої групи як частині підготовки до активної фази превентивної боротьби із корупцією наполягають європейські експерти на чолі з представниками Світового банку.

Зокрема, представники експертної групи високо оцінили роботу української влади у питанні боротьби із корупцією та закликали до активізації впровадження практичних механізмів – Національного агентства із запобігання корупції та Національного антикорупційного бюро.

«Україна досягла значного прогресу у боротьбі із корупцією, але ще багато треба зробити для продовження цієї боротьби. У суспільстві є великий попит на роботу антикорупційних органів. Після створення законодавчої бази для боротьби із корупцією необхідно якомога швидше переходити до практичних кроків», – відзначив Чімяо Фан.

За його словами, функціонування превентивного антикорупційного органу (Національного агентства із запобігання корупції) необхідно для запровадження повноцінних механізмів протистояння корупції.

«Світовий банк підтримує вас. Проте є технічне питання: необхідно створити міжвідомчу робочу групу із підготовки роботи такого агентства. До її складу мали б увійти представники Кабінету міністрів та Адміністрації Президента», – додав пан Фан.

За словами Павла Петренка, крім міжвідомчої комісії, необхідно також якомога швидше організувати конкурс із обрання членів Національного агентства із запобігання корупції, аби орган почав функціонувати. Він додав, що наразі громадськість уже обрала своїх представників до комісії, що відбиратиме членів НАЗК, і тепер очікується представлення відповідних кандидатів від Верховної ради та Президента.