Місцеві бюджети Волині за підсумками січня-квітня 2016 року отримали 76,8 млн грн плати за землю. З них 45,2 млн грн  орендної плати та 31,6 млн  грн земельного податку.

  План доходів місцевих рад виконано на 142%. Приріст до минулорічних показників  становить майже 57%. Тобто, це плюс майже 23 млн грн до попередніх  прогнозів і майже на 28 мільйонів більше, ніж в аналогічному періоді 2015 року.

  До слова, плата за землю є місцевим податком та у повному обсязі зараховується до міських, сільських та селищних бюджетів. Розпоряджатися цими коштами громади можуть на власний розсуд, спрямовуючи їх розвиток соціальної інфраструктури, ремонт місцевих доріг, об’єктів культури, освіти.

  Нагадаємо, що плата за землю справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

  Платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом, а також площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.