У Волинській області триває оцифрування даних про земельні ділянки – створюються електронні поземельні книги, до яких вносять усі відомості про наділи.

  Так, загалом дані про 366 061 земельну ділянку вже перенесено з паперових носіїв у загальну базу даних. За перші п’ять місяців 2016 року було відкрито 123 011 поземельних книг, що становить 99,1% від запланованого на І півріччя. Державні кадастрові реєстратори Волині щодня створюють 1194 таких документи. За цим показником наша область посідає 2 місце в Україні.

  Найкраще спрацювали фахівці територіальних управлінь Держгеокадастру у Іваничівському, Ратнівському Старовижівському районах та місті Нововолинськ, які завершили відкриття поземельних книг у до початку травня.

  Загалом, до 1 липня 2016 року на Волині залишилось відкрити ще 1168 поземельних книг.

  Довідково:

  Поземельна книга – документ, який є складовою частиною державного реєстру земель, містить відомості про земельну ділянку, обмеження на використання земельної ділянки, суб’єктів прав на земельну ділянку та правовстановлюючі документи, а також дані про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, її цільове призначення, склад земельних угідь. Поземельна книга відкривається одночасно з державною реєстрацією земельної ділянки та є документом Державного земельного кадастру, ведеться в паперовій та електронній (цифровій) формі.