Органи місцевого самоврядування Волині підключаються до Державного земельного кадастру. Так, нині отримати доступ до системи даних виявили бажання Устилузька міська та Маяківська сільська ради області.

Нагадаємо, що відповідно до нещодавніх змін до Закону України «Про Державний земельний кадастр» органи місцевого самоврядування отримали можливість надавати громадянам адміністративні послуги з кадастру. Раніше громадяни мусили звертися лише до державних кадастрових реєстраторів землевпорядної служби.

Устилузька міська та Маяківська сільська ради виявили бажання працювати з можливістю генерування витягів з Державного земельного кадастру. Так, наразі їх фахівці проходять стажування у Головному управлінні Держгеокадастру в області для отримання необхідних навичок. Після його завершення вищезгадані місцеві ради будуть підкоючені до системи ДЗК України.

До слова, підключення органів місцевого самоврядування до ДЗК також передбачене і у форматі читання: для оперативної перевірки інформації про земельні ресурси. Обидва такі варіанти є безкоштовними.

«Така передача повноважень від Держгеокадастру місцевим органам влади є важливим кроком у контексті децентралізації. На Волині ми чекаємо активної підтримки цієї ініціативи від громад, адже людям буде набагато зручніше отримати необхідну інформацію на місці, а не їхати, наприклад, у ЦНАП», – наголошує начальник Головного управління Держгеокадастру в області Василь Василенко.

Довідково

Підключення органів місцевого самоврядування до Державного земельного кадастру здійснюється відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» та постанови Кабінету Міністрів України № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» (із змінами).

Щороку за заявами громадян видається приблизно мільйон витягів – це найбільш популярна послуга у сфері земельних відносин. Усього з початку року видано 208 442 витяги з кадастрової системи про земельну ділянку.