Щомісяця на розгляд волинських експертів надходить майже півсотні пакетів землевпорядної документації, яку необхідно проаналізувати на відповідність чинному законодавству. Так, за І півріччя 2016 року до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області подано 277 документацій для проведення державної землевпорядної експертизи: на обов’язкову державну експертизу – 244, добровільну – 31, вибіркову – 2.

  Загалом оцінено позитивно – 269, повернуто на доопрацювання – 7. Наразі в роботі ще один пакет документів.

  Переважна більшість документацій, які опрацьовують волинські експерти – технічна документація з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що планується  для передачі в оренду. Таких опрацьовано 155. Ще 83 – проекти відведення земельних ділянок фізичним та юридичним особам.

  Довідково:

  Питання державної експертизи землевпорядної документації регулюються Земельним кодексом України, Законом України «Про державну експертизу землевпорядної документації» та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у сфері державної експертизи.

  З переліком землевпорядної документації, що підлягає обов’язковій експертизі, та умовами її проведення можна ознайомитись на порталі Держгеокадастру.