Відповідальність за неподання/несвоєчасне подання декларації:

  • за несвоєчасне подання декларації без поважних причин — адміністративна (ст. 1726Кодексу України про адміністративні правопорушення)
  • за умисне неподання декларації — кримінальна (ст. 3663Кримінального кодексу України)

Відповідальність за подання недостовірних відомостей у декларації: 

  • дисциплінарна— якщо відомості в декларації відрізняються від достовірних на суму до 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (визначається законами, що регламентують діяльність осіб, які є суб’єктами декларування);
  • адміністративна— якщо відомості відрізняються на суму 100-500  прожиткових мінімумів для працездатних осіб (ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення);
  • кримінальна— якщо відомості відрізняються від достовірних на суму понад 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (ст. 3662  Кримінального кодексу України).

Відповідно до ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни в майновому стані тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 651 Закону України «Про запобігання корупції» особа, яка вчинила корупційне правопорушення або правопорушення, пов’язане з корупцією, однак судом не застосовано до неї покарання або не накладено на неї стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаними з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або такою, що прирівнюється до цієї діяльності, підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.